Obraz Alt

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące pieca Pizza Party lub dostępnych akcesoriów?

A może zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie drewno do pieca?

Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania – sprawdź, może to właśnie tych informacji szukasz!

Czy piec Pizza Party można rozpalić w dowolnym miejscu?

Tak, o ile jest to miejsce bezpieczne dla użytkowania pieca.

Aby uznać, że miejsce jest odpowiednie do użytkowania pieca, wystarczy zweryfikować, czy podłoże jest stabilne, a wentylacja odpowiednia.

Piec jest przeznaczony przede wszystkim do użytku na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdzi się na tarasie lub w ogrodzie.

Czy piec po rozpakowaniu można przewieźć w samochodzie osobowym?

Oczywiście. Jedną z głównych zalet pieca Pizza Party jest jego mobilność.

Pamiętaj tylko o odpowiednim zabezpieczeniu pieca, by nie uszkodzić go podczas transportu. Jeśli zamierzasz często przemieszczać się z piecem Pizza Party, polecamy pozostawić oryginalne pudełko – tak zabezpieczony piec możesz bez obaw zabierać nawet w długie podróże.

Mam problem z ułożeniem paleniska. Jak sobie z tym poradzić?

Kluczową kwestią przy układaniu paleniska jest odpowiednia kolejność cegieł oraz ich dokładne „dopychanie”. Palenisko ma być stabilne i posłużyć na długo, dlatego cegły ogniotrwałe muszą być odpowiednio dopasowane.

Pamiętaj, by na końcu ułożyć środkowe cegły. Zachęcamy do zapoznania się z naszym filmikiem instruktażowym, w którym cały proces został pokazany krok po kroku.

PS Niech nie zaskoczy Cię ilość cegieł – do każdego zestawu są dołączane 2 zapasowe sztuki.

Zobacz jak ułożyć palenisko

Czy stół pod piec Pizza Party jest niezbędny?

By swobodnie i bezpiecznie korzystać z pieca, należy zadbać o stabilne podłoże. Może być nim właściwie dowolna konstrukcja – ideą pieca Pizza Party jest umożliwienie wypiekania smacznej pizzy tam, gdzie mamy na to ochotę.

Choć stół pod piec do pizzy Pizza Party nie jest elementem obowiązkowym, to dzięki niemu wzrasta komfort użytkowania pieca.

Stół został zaprojektowany tak, by palenisko znajdowało się na odpowiedniej wysokości. Zamontowane kółka zwiększają mobilność pieca, a dodatkowa drewniana półka to idealne miejsce na wszystkie elementy, które chcemy mieć „pod ręką” podczas pieczenia pizzy.

Czy montaż stołu pod piec Pizza Party jest trudny?

Stół pod piec do pizzy Pizza Party został zaprojektowany tak, by dało się go wygodnie przetransportować, dlatego wymaga samodzielnego montażu.

Do stołu dołączona jest instrukcja montażu, ale pod poniższym linkiem znajdziesz też materiał wideo, na którym cały proces został pokazany w czytelny sposób.

Zobacz jak zamontować stół

Zastanawiam się nad zakupem pieca do pizzy. Czy muszę kupić też szuflę i inne akcesoria?

Jeśli dopiero zaczynasz kompletować swój zestaw Pizza Party, rekomendujemy zacząć od zakupu szufli do wkładania i wyjmowania pizzy oraz mniejszej – do obracania pizzy. Szufle te są zaprojektowane tak, by doskonale realizować swoje zadania. Dodatkowo są odporne na działanie wysokich temperatur.

Zachęcamy do zapoznania się z akcesoriami dostępnymi w naszym sklepie. Kompletując ofertę Pizza Party bazujemy na własnych doświadczeniach i obserwacjach naszych klientów. Wszystko po to, by wypiekanie pizzy było jeszcze prostsze i przyjemniejsze!

Dostępne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie.

Zobacz nasze produkty

Co dostanę w paczce po zakupie pieca?

W skład każdego pieca wchodzi:

  • palenisko (6 cegieł ogniotrwałych + 2 zapasowe)
  • komin
  • separator paleniska
  • ruszt ułatwiający rozpalenie
  • termometr
  • drzwiczki

W zależności od złożonego zamówienia, do paczki mogą być też dołączone oferowane przez nas akcesoria. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądają poszczególne elementy po otrzymaniu przesyłki, zachęcamy do zopoznania się z krótkim wideo, prezentującym unboxing pieca do pizzy Pizza Party.

Zobacz unboxing

Jakie są możliwości dostawy pieca?

Piec Pizza Party waży około 50 kg i stanowi dość dużą przesyłkę, dlatego zależało nam na zapewnieniu bezpiecznego transportu.

Wszystkie zamówienia są realizowane przez firmę kurierską i już po kilku dniach od zaksięgowania płatności znajdują się u kupującego.

Czy piece są dostępne "od ręki"?

Wszystkie artykuły dostępne w sklepie Pizza Party znajdują się w naszym magazynie. Staramy się realizować zamówienia jak najszybciej, a czas oczekiwania wynika najczęściej z czasu transportu.

Średni czas otrzymania zamówienia od momentu zaksięgowania płatności wynosi 3 dni robocze.

Dlaczego nie mogę wybrać samodzielnie koloru pieca?

Wszystkie piece Pizza Party są sprowadzane prosto z Włoch, a priorytetem dla nas jest ich ciągła dostępność w naszej ofercie.

Oferujemy piece w kilku kolorach – czarnym, szarym, zielonym i brązowym. Jeśli zależy Ci na konkretnym wariancie kolorystycznym, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego – poinformujemy Cię, jaki kolor aktualnie mamy w magazynie oraz jaki byłby ewentualny okres oczekiwania na inny kolor.

Formularz kontaktowy oraz numery telefonów znajdziesz w zakładce „kontakt”.

Przejdź do kontaku

Czy muszę używać specjalnego drewna do pieca do pizzy?

Aby drewno było odpowiednie dla pieca do pizzy, zwróćmy uwagę na dwie kwestie:

  • drewno powinno być liściaste
  • drewno musi być wysuszone (wysezonowane).

Dlaczego to takie ważne? Bo ma duży wpływ na komfort użytkowania pieca – w końcu w piecu opalanym drewnem właściwe drewno to połowa sukcesu!

Jeśli nadal masz pytania lub wątpliwości, napisz do nas lub zadzwoń – postaramy się pomóc.

Formularz kontaktowy i potrzebne numery znajdziesz w zakładce kontakt.

Facebook
YouTube
Instagram